O Ośrodku Adopcyjnym

Powstający Ośrodek Adopcyjny Bieszczadzkiej Organizacji Ochrony Zwierząt to miejsce dla zwierząt skrzywdzonych przez los i człowieka, które trafiły pod opiekę Fundacji lub na mocy obowiązujących przepisów prawa stały się jej własnością. To też miejsce, które nieść będzie pomoc właścicielom zwierząt domowych zarówno pod kontem zajęć i pracy z tymi problematycznymi, jak i możliwości czasowej opieki. Ośrodek adopcyjny to nie tylko miejsce na mapie, to też miejsce w sercach; sercach tych dobrych ludzi, którzy zapewniają domy tymczasowe zwierzętom, które również bardzo tego potrzebują.

Z przyjemnośćią możemy poinformować, że została podjęta decyzja o rozszerzeniu działa Ośrodka Adopcyjnego, o Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. Przy współpracy z najelpszymi specjalistami z branży weterynaryjnej, już w niebawem, będziemy mogli być dumni z utworzenia pierwszego i jedyneg ORZ w Bieszczadach, którego brakowało na miejscu!

Image

Zwierzęta szukającego domów

Trwa aktualizacji... Zapraszamy wkrótce

Im już pomogliśmy w 2019

Startujemy w lutym / marcu 2020


Obecnie ośrodek jest w trakcie przygotowania w miejscowości Wojtkówka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i znajdą się ludzie i firmy podzielające naszą ideę i zapał, którzy wspomogą nas w części realizacji, ośrodek zostanie oficjalnie uruchomiony w lutym 2020 - jednak rozwijać i doposarzać planujemy go przez cały rok. 

Budowę ośrodka wspierają:

Image
Image
Image

Jedyne takie miejsce w Bieszczadach...


W Ośrodku Adopcyjnym, prowadzić chcemy również, jako jedyni w regionie zajęcie i terapie dla zwierząt stwarzających przeróżne kłopoty i mających problem z socjalizacją, przy współpracy z doświadczonymi i prefesjonalnymi behawirystami – bo przecież tak naprawdę to nie zwierzęta są złe… lecz zdarzenia, i traumy  którzy ukształtowały tak psychikę zwierzęcia. Dzięki prawidłowemu podejściu i regularnej pracy pomagamy wyjść zwierzętom, w szczególności psom z wielu problemów, dzięki czemu zyskują szansę na radosne i szczęśliwe życie ze swoim właścicielem. 
Image

Czym dokładnie się zajmujemy?

  • Zapewnieniem opieki dopasowanej indywidualnie do potrzeb konkretnego zwierzęcia, dla zwierząt przebywających czasowo pod opieką Fundacji, lub będących jej własnością, pomoc w przypadkach gdy własciciele potrzebują czasowo skorzystać z opieki np. z powodu wyjazdu itp. 
  • Kompleksową opieką weterynaryjną, dzięki współpracy z doświadczonymi lekarzami weterynarii, klinikami weterynaryjnymi i laboratoriami z dostępem do nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. 
  • Resocjalizacją i uspołecznianiem zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę, w tym również pracy ze zwierzętami agresywnymi i lękowymi.
  • Poszukiwaniem, kochających rodzin i domów dla zarówno naszych podopiecznych, jak i zwierząt pozostających pod opieką innych osób lub podmiotów prawnych, które z jakichś powodów nie mogą dłużej opiekować się tymi zwierzętami. 
  • Zapewnieniem miejsca czasowego utrzymania przed przewiezieniem do schroniska dla zwierząt odłowionych, znalezionych i zabezpieczonych przez odrębne organy lub na ich zlecenie, a także zapewnienie miejsca zwierzętom w jednych z najlepszych schronisk w Polsce. 
Nalezy pamiętać, że Ośrodek Adopcyjny, nie jest schroniskiem dla zwierząt, ani nie spełnia jego funkcji. 

Dane Ośrodka Adopcyjnego

Kontakt

 

TEL: +48 720 704 885
Emai: adopcje@fundacjabooz.pl


W przypadku zainteresownia adopcją zwierząt, przebywających pod naszą opieką prosimy o kontakt telefoniczny pod powyższy numer telefonu.

Kontakt 7 dni w tygodniu w godzinach  9.00-19.00

Adres

Obecnie Ośrodek Adopcyjny jest jeszcze nieczynny. 

Planowany adres uruchomienia:
Wojtkówka 12A
38-700 ustrzyki Dolne 
 

Mapa dojazdu