Fundacja
Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt

Jesteśmy PIERWSZĄ i obecnie JEDYNĄ organizacją z Bieszczad, działającą w takim szerokim zakresie na rzecz zwierząt tutaj żyjących, zarówno domowych, dzikich jak i gospodarczych. Wszystko co robimy, robimy z pasją i przede wszystkim z "głową", angażując się przy tym na 200%.

Słowem wstępu

Ludzie obcują ze zwierzętami od początku swojego istnienia. Wiele tysięcy lat temu, stanowiliśmy jeden, wspólny świat… dziś to dwa, zupełnie inne, opierające się o różne wartości, priorytety i prawa. Nieustanny rozwój i postęp technologiczny, sprawiły, że  człowiek czuje się panem wszystkiego; a wielu z nas zapomina o otaczającej nas naturze i o zwierzętach, będących tak jak my, pełnoprawnymi mieszkańcami tej ziemi. Problemy znęcania się nad zwierzętami, porzucania ich, utrzymania w niewłaściwych warunkach, zaniedbywania czy łamania szeregu innych przepisów prawa to coraz częstszy problem, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W związku z tym, że Bieszczady, to magiczne miejsce , w którym natura styka się z cywilizacją, mogłoby się wydawać, że takie incydenty nie mają tutaj miejsca, a wszyscy żyją w harmonii – niestety nic bardziej mylnego, ponieważ szereg różnych problemów dotykających zwierząt i w konsekwencji również ludzi jest ogromny. 

Nasza misja

Fundacja „Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt” powstała w celu szeroko rozumianej pomocy zwierzętom, bazującej na edukacji społeczeństwa, działaniom prewencyjnym, egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawa, niesieniu pomocy tym bezdomnym i tym skrzywdzonym przez los i przez ludzi… ludzi którzy często przez swoją niewiedzę, nieodpowiedzialność, frustrację, czy chęć udowadniania przewagi doprowadzają do sytuacji, w których istnieje nie tylko zagrożenie życia lub zdrowia zwierząt, ale często też i ludzi… do sytuacji w których potrzebne jest stanowcze i konsekwentne działanie. Od samego początku również postawiliśmy na współpracę, ponieważ zawsze razem można więcej! Dlatego ściśle współpracujemy z Państwową Inspekcją Weterynaryjną, Policją, Gminami i innymi organizacjami działającymi na rzecz zwierząt – bo przecież, nie chodzi o konkurencję, tylko o wspólny cel i ideę... i przede wszystkim jej realizację!
Image

Krótka historia

Idea stworzenia w Bieszczadach organizacji mającej na celu pomoc zwierzętom i rozwiązywania problemów ludzi zrodziła się już w 2016 roku, jednak plan jej powstania udało się wdrożyć dopiero początkiej 2018 roku. W dniu 6 marca 2018 roku, w Kancelarii Notarialnej w Sanoku został zawarty akt notarialny powołania Fundacji "Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt", przez Fundatora Krzysztofa Kuncelmana, reprezentującego Ville Collis. Z dniem 27 marca, Fundacja została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, tym samym uzyskała osobowość prawną.

Poznaj nasz zespół

Informacje o naszym zespole zostaną podane w ciągu kilku najbliższych dni.